Image module
Zásoby
V této kuchyňské zóně jsou skladovány nejen trvanlivé potraviny (jako konzervy, rýže, mouka či těstoviny), ale také chlazené potraviny, jelikož zahrnuje i lednici a mrazák.
Vaření
Do této zóny spadají varné desky, pečící, parní a mikrovlnné trouby a mimo to také hrnce, pánve, plechy a pracovní pomůcky pro vaření a pečení (např. zapékací mísy, římské hrnce, dortové formy, remosky, atd.).
Příprava
Tato zóna slouží jako hlavní pracoviště v kuchyni, většina přípravy totiž probíhá právě zde. V bezprostředním dosahu by měly být uloženy pracovní pomůcky (jako nože, prkénka či škrabka na zeleninu) koření a drobné elektrospotřebiče, například šlehač či mixér.
Mytí
Kromě dřezu a myčky se tu nacházejí nádoby na třídění odpadu, mycí prostředky, mycí pomůcky (jako houbičky a hadříky) a odkládací prostor na drobnosti (například rukavice, igelitové pytle, svíčky, sirky, nářadí, apod.).
Ukládání
Do této kuchyňské zóny se ukládají opakovaně používané předměty, které kupříkladu zahrnují jídelní příbory, talíře, skleničky, hrnky a další nádobí.